Uşak Üniversitesi – İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümler Çalıştayı

Güloğlu Plastik Genel Müdürü Gülçin Güloğlu, Uşak Üniversitesi tarafından düzenlenen “İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümler Çalıştayı”na davet

Güloğlu Plastik Genel Müdürü Gülçin Güloğlu, Uşak Üniversitesi tarafından düzenlenen “İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümler Çalıştayı”na davet edildi. Çalıştayda konuşan Güloğlu, “Döngüsel Ekonomi ve Geri Dönüşüm” başlıklı konuşmasında geri dönüşümün önemine dikkat çekti.

Asıl amacın her alanda sürdürülebilir bir yaşam döngüsü oluşturmak olduğunu belirten Güloğlu “Ekonomi, çevre ve yaşam kalitemiz açısından sürdürülebilir bir döngü. Bu döngünün ayrılmaz parçası da geri dönüşüm. Geri dönüşüm konusunda acil eylem planı oluşturulmalı” diye konuştu.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Güloğlu Plastik olarak, üretim süreçlerinde tamamen geri dönüşüm ekosistemine katkı sağlayan bir anlayış içerisinde hareket ettiklerini belirten Güloğlu “Atık suyumuz yok. Havayı, toprağı kirletmiyoruz. Kendi üretimimizi geri dönüştürerek döngüsel ekonomiye ve çevre döngüsüne katkı sağlıyoruz. Biz bu konuda elimizden gelenin fazlasını yapmaya her zaman hazırız” diye konuştu.