Yoğurt Kasaları için de gerekli faydalı bilgileri vermeye devam ediyoruz.Bu sayfamızda plastiklerin bozunma sıcaklıklarından bahsedeceğiz.Ayrıntıları aşağıda okuyabilirsiniz.Yoğurt kasaları için fiyat ve teklif almak için ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kimyasal Yapının Bozunma Sıcaklığına Etkisi

Bozunma sıcaklığını etkileyen bir başka faktör de polimerin yapısıdır.Yapısı sadece hidrojen ve karbondan oluşan yani hidrokarbon yapılı plastikler ısıya en fazla dayanıklı olanlardır.

Bu tür polimerlerde zincirlerde karbon-karbon C-C veya karbon-hidrojen C-H bağları bulunur.Doymuş , yani tüm bağlanma noktalarından başka bir atoma bağlı olan C-C bağları kırılması en zor bağdır.

Bu tip bağlantı PE ve PP gibi polimerlerde bulunur.Bu plastikler yarı kristalli oldukları halde ısısal kararlılıkta en üst düzeyde dayanıklıdırlar.

Genel amaçlı veya kristalli PS normale dayanıklı bir plastiktir fakat darbeye dayanıklı antişok tipi kauçuk içerdiği için ısıya dayanıklılığı daha azdır.Yoğurt kasaları için ise bu bilgiden yola çıkarak ürünlerimizi daha sağlam ve kaliteli yapmayı amaç edinmişizdir.Isıya en dayanıksız plastik PVC’dir.PVC ni bir durumu C-Cl karbon-klor bağından kaynaklanır.Klor çok çabuk yerinden kopabilen bir atom olduğu için PVC’nin ısıyla bozunması da kolay olur.

Florlu polimerler (teflon) PTPE,FEP,PFA,PVDF karbon zincirinin her tarafı flor atomları ile kaplıdır ve bu özellik nedeniyle zincir ısıya çok dayanıklı hale gelir.Benzeri şekilde PEEK polimerinde de zincir bağları kuvvetli olduğu için ısıya dayanıklıkları fazladır.Plastiklerin yapısı ısı dayanıklılığını önemli ölçüde etkiler.