Kadınlar Şampiyon’a destek için sahaya çıktı

Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na destek için İzmirli kadın yöneticiler sahaya

Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na destek için İzmirli kadın yöneticiler sahaya çıktı.

WhatsApp Image 2016-08-26 at 14.45.37

Aralarında Güloğlu Plastik Genel Müdür’ü Gülçin Güloğlu’nun da bulunduğu İzmir iş dünyasının önde gelen kadın yöneticileri yeteneklerini bu kez yeşil sahada sergiledi. Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na destek için düzenlenen gösteri maçında sahaya çıkan başarılı iş kadınları futbolda da ne denli mücadeleci olduklarını gösterdi.

Konak Belediyesi ile İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) işbirliğinde Çeşme Dalyan Stadı’nda oynanan maçı Türkiye’nin tanınmış futbol hakemlerinden, aynı zamanda İZSİAD üyesi olan Tolga Özkalfa yönetti.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da yer aldığı takımlar sahaya kırmızı ve mavi formalarla çıktı. Karma takımlar halinde oynanan maçta iş kadınlarına Konak Belediyespor’un başarılı kadın futbol takımı oyuncuları da eşlik etti. Takımlara sahaya Konak Belediyespor’un minik kız futbol takımı oyuncularıyla birlikte çıktı.

Güzel havada oynanan maçın ilk golünü mavi takım adına 35 numaralı formayla oynayan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş attı. Golün ardından Pekdaş sevincini rakip takım oyuncularından eski milli atlet Semra Aksu ile paylaşırken, maç boyu her iki takımın oyuncularının sahadaki dostluğu görülmeye değerdi.

İzleyicilerinin de kadınlardan oluştuğu maç bol gollü geçti. Hakemin bitiş düdüğünün ardından saha içi eğlenceli anlara sahne oldu. 30 dakika süren gösteri maçının ardından düzenlenen madalya seremonisi ise profesyonel maçları aratmadı. Düzenlenen törenle tüm katılımcılara günün anısına madalya verildi.

WhatsApp Image 2016-08-26 at 14.46.36

KADINLARIN GÜCÜ

Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 23-28 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’da ön eleme maçları oynayacak Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na destek için organize edilen maçla aynı zamanda kadınların her alanda başarılı olduğunu göstermek istediklerini belirterek, “Bugün burada spor için toplandık ancak kadınların gücünün her alanda ne kadar güçlü olduğunu da göstermiş olduk.

Konak Belediyespor kadın futbol takımı üst üste dördüncü kez Türkiye şampiyonu oldu ve Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme başarısı gösterdi. Bu önemli bir başarıdır ve biz bu başarıyı taçlandırmak, bütün şehirle bu gururu paylaşmak istedik. İZSİAD yönetimi böyle bir dostluk maçını önerdi.

Bu akşam hem kadın futbol takımımızın şampiyonluğunu bir kez daha kutladık, hem dostluğumuzu pekiştirdik, hem de kadınların gücünü bütün Türkiye’ye gösterdik” dedi.

DESTEK ÇAĞRISI

İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt da Konak Belediyespor’un başarısını tüm Türkiye’ye duyurmak istediklerini belirterek, “Konak Belediyespor hem İzmir’imizi hem de ülkemizi Avrupa arenasında temsil ediyor; ne yazık ki kimsenin haberi yok. Bu, hem böylesi büyük başarılara imza atan futbolcu kızlarımıza ve teknik ekibe hem de kısıtlı imkânlarıyla onların var olması, başarısı için destek veren Konak Belediyesi’ne haksızlık…

Bu gerçeğin ışığında İZSİAD olarak, başarılı kızlarımıza destek olmak amacıyla bu organizasyonu tertip ettik. İzmir’in, İzmirlilerin bu güzel ve başarılı sporculardan haberdar olmalarını istedik; onlara maddi-manevi destek vermelerini ve onlar için sinerji yaratmalarını hedefledik. Kendilerine başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Tören sonrası tüm kadınlar Türkiye’nin demokratik ve özgür bir ülke olmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürlerini hep birlikte haykırarak dile getirdi.

KİMLER OYNADI?

Sema Pekdaş – Konak Belediye Başkanı

Sibel Uyar – Urla Belediye Başkanı

Işınsu Kestelli – İzmir Ticaret Borsası (İTB) Başkanı

Mukadder Özden – Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Başkanı

Betül Elmasoğlu – Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Başkanı

Berkay Eskinazi – Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) Başkanı

Mukaddes Çelik – İZSİAD Başkan Yardımcısı

Gülçin Güloğlu – Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) Başkan Yardımcısı

Yeşim Özbudaklı – İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

Semiha Güneş – İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

Meryem Dilşadİpbaş – Kırçiçeği Genel Müdürü

Dilek Gappi – Gazeteci/Yazar

Nazmiye Küçükkurt – İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt’un eşi

Semra Aksu – Eski milli atlet, İBB Meclis Üyesi

Nesrin Serin – Habitat İzmir Şubesi Başkanı

Aysel Özkan – İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı

Saadet Çağlın – Kimya Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı.

Heril Kınay – Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı.

Nilüfer Çınarlı – Mimarlar Odası İzmir Şube Sekreteri

Güniz Gacaner – Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı.

 

https://www.gercekgundem.com/yurttan-haberler/225395/kadinlar-sampiyona-destek-icin-sahaya-cikti

Pin It