Güloğlu Plastik İnovatif Ürünlerle Büyümeyi Hedefliyor

Tire Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında plastik ambalaj üretimi yapan Güloğlu Plastik, Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına ağırlık veriyor.  

haberResim50

Tire Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında plastik ambalaj üretimi yapan Güloğlu Plastik, Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına ağırlık veriyor.

 

İZMİR – Tire Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında plastik ambalaj üretimi yapan Güloğlu Plastik, Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına ağırlık veriyor.

İnovatif ürünlerle büyümeyi hedeflediklerini belirten Güloğlu Plastik Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Güloğlu, halen 50’nin üzerinde ürün çeşitleri olduğunu dile getirdi. Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekare açık alanda 5 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarında üretim yaptıklarını hatırlatan Güloğlu, çalışan sayılarının ise 90 olduğunu bildirdi.

Babası Seracettin Güloğlu tarafından 1975 yılında kurulan Güloğlu Ticaret’in sektöre teneke baca armatürü ve soba malzemeleri imalatı ile adım attığını hatırlatan Güloğlu, “Firmamız kuruluşundan 1987 yılına kadar bu ürünlerin imalatına devam etti. 1987 yılından sonra teneke baca armatürü ve soba malzemeleri imalatçılığını bırakıp, gelecekte plastiğin her türlü sanayi dalına gireceğini ön görerek plastik sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Sektörde kalitesini koruyarak ilerleyen firmamız,  1989 yılında banyo ve WC panjur pencere sistemlerini parçalı kasa olmak üzere imalatına ekledi. Firmamız 1996 yılında tamamen plastik sektörüne geçerek Güloğlu Plastik ismini aldı. Pan-Pen markası ile Türkiye’de bir ilke daha imza atan firmamız, hazır panjur ve pencere imalatına geçti” bilgilerini verdi.

2005 yılında Pan-Pen Güloğlu Plastik Sanayi şirketini kurduklarını anlatan Gülçin Güloğlu, tüm sektörlere satış öncesi ve sonrası teknik hizmet veren Ar-Ge konusunda deneyimli ekipleri ile halen Tire Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarında plastik ambalaj üretimi yaptığını dile getirdi.

Sanayi kasaları ihraç ediyor

Dünya üzerindeki son teknolojik gelişmeleri takip ederek sürekli devinim içinde olan firmanın, kısa sürede ürettiği çözümler ile haklı başarılara imza attığını anlatan Güloğlu, ambalaj sektörüne ilk girdikleri yıllarda ihracat kasaları yaptıklarını hatırlatarak, “İzmir Kalkınma Ajansı’ndan aldığımız iki proje bize ivme kazandırdı. Hem üretimimizi artırdık hem de plastik kasalarda yeni tasarımlar yaptık. Yaptığımız yatırımlarla ürün portföyümüzü genişlettik. Bölgesel bir ambalaj firması iken ulusal bir firma haline geldik. Son 2-3 yıldır ihracat yapıyoruz. Komşu ülkelere,  Arap ülkelerine sanayi kasaları ihraç ediyoruz” diye konuştu.

Sektörlerinde yeniliklere imza attıklarını söyleyen Güloğlu, “Ispanak kasasını ilk biz yaptık. Ispanağı çuvaldan kasaya sokan firmayız. Çiçek kasalarında tahtadan plastiğe biz geçtik. Yaklaşık sekiz yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç A.Ş, Bayındır SÜSBİR ve Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (BAYÇİKOP) ile çalışıyoruz.  Pek çok ürünün plastik kasalara girmesini sağladık Ar-Ge ve tasarım çalışmalarına ağırlık veriyoruz.”

http://www.kobiden.com/guloglu-plastik-inovatif-urunlerle-buyumeyi-hedefliyor-22431h.htm

Pin It